Montaż drugiego dysku z systemem

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
Juu
Posty: 1
Rejestracja: 6 kwie 2018, 11:41

Montaż drugiego dysku z systemem

Post autor: Juu » 6 kwie 2018, 11:52

Dzień dobry,
Posiadam komputer stacjonarny z dyskiem SSD i systemem Windows 10. Chciałabym zamontować dodatkowy dysk HDD. Problem w tym iż na nim również zainstalowany jest system (Windows 10). Znajdują się na nim jakieś pliki ale można je bez problemu usunąć i wszystko wyczyścić. Chodzi o to aby system działał na zamontowanym dysku SSD, a nowy dysk HDD służył do przechowywania plików itd.
Czy powinnam domontować dysk HDD a następnie uruchomić komputer i w BIOSie ustawić który dysk ma być tym głównym a następnie sformatować ten drugi (to formatowanie też ma odbywać się w biosie?) Czy też trzeba go sformatować przed podłączeniem? Byłabym wdzięczna za szczegółową odpowiedź.

Pozdrawiam

piotr
Posty: 48
Rejestracja: 26 sty 2007, 02:02

Re: Montaż drugiego dysku z systemem

Post autor: piotr » 16 kwie 2018, 11:11

Po podłączeniu dysku system powinien uruchomić się w większości przypadków z dysku SSD. (jeżeli z powodu konfiguracji bios tak się nie stanie, trzeba w biosie wymusić start z niego) - nie powinno być problemu z jego sformatowaniem lub po prostu usunięciem wszystkich plików (można się upewnić czy zaznaczone są opcje pokazywania plików ukrytych oraz systemowych).

ODPOWIEDZ