Dysk SSD, HDD

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
Kuba169
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2019, 19:54

Dysk SSD, HDD

Post autor: Kuba169 » 8 lut 2019, 20:10

Witam,
mam prośbę, mógłby mi Ktoś doświadczony powiedzieć w jakich operacjach wykonywanych na/w komputerze bierze udział dysk twardy.
Dlaczego pytam [?]
Pytam, ponieważ składam komputer do pracy z CADem. Komputer stacjonarny, który wybrałem ma dysk HDD. Czytałem w Internecie o dyskach, wszędzie jest chwalony SSD, ale podawane są informacje takie jak: lepszy czas ładowania danych, przenoszenia danych i inne.
Wiem, że SSD będzie szybciej uruchamiał program, szybciej przesyłał pliki w kopiowaniu/wycinaniu/usuwaniu, szybciej zapisywał dokumenty, pliki wykonane w programie, ale czy coś jeszcze ? Prędkość dysku SSD wpłynie na prędkość pracy programu CAD, czy tylko zapis, odczyt, ładowanie plików będzie szybsze w SSD ?

Kaleron
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2019, 12:02
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Re: Dysk SSD, HDD

Post autor: Kaleron » 26 lis 2019, 12:33

Nośnik danych przechowuje dane. Tak na dobrą sprawę jeśli pominąć przetwarzanie danych związane z ich wewnętrznym kodowaniem/dekodowaniem, możemy przyjąć, że nośniki ich nie przetwarzają. A w każdym razie komunikując się z zewnętrznym interfejsem tego nie zauważysz. Jeśli chodzi o wykonywanie obliczeń, od tego masz CPU i GPU, a pracujesz na plikach załadowanych do RAMu.

ODPOWIEDZ