eGPU

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
Y-me369
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2019, 21:45

eGPU

Post autor: Y-me369 » 16 lis 2019, 21:59

Witam :D

Dysponuję takim oto sprzęcikiem:

https://www.youtube.com/watch?v=opcVSuqa64A

Naszła mnie ochota by zbudować sobie eGPU jednak dość powiedzieć, że jestem zielony :oops: Poczytałem nieco na necie (tyle tam bzdur, że dalej głupi jestem) i pomyślałem, że zadam pytanie komuś mądremu, stąd i się tu zjawiam ;) Chciałem się dowiedzieć jakie są ewentualne sposoby na podpięcie zewnętrznej grafki do takiego laptopa i gdzie ewentualnie mogę szukać odpowiedniego sprzętu w myśl takich gadżetów jak exp gpu ;) Bogata dawka wiedzy na temat tego co ewentualnie mógłbym osiągnąć mile widziana ;)

Jeśli chodzi o powody dlaczego chcę podpiąć sobie zewnętrzną kartę to są jak myślę prozaiczne :D Zależy mi na przyboostowaniu lapka by sobie lepiej radził z grami i renderowaniem (tak i tym się zajmuję od czasu do czasu) oraz chęć posiadania dodatkowej karty graficznej. W końcu jak jedna padnie to jest druga wtedy :D A ponieważ ta zewnętrzna jest lepiej chłodzona to tym bezpieczniej jeszcze przed wypadkiem pozbawienia grafiki :D