Karta SD nie działa, odzyskiwanie danych

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
julka501

Karta SD nie działa, odzyskiwanie danych

Post autor: julka501 » 23 wrz 2014, 10:47

Hej, nie wiem czy to dobre miejsce na taki wątek, ale nie mam pojęcia gdzie go założyć, a bardzo potrzebuje pomocy. Mianowicie chodzi o to, że w moim telefonie miałam kartę pamięci 4GB. Nagle po około roku przestała działać, żaden telefon jej nie czytał, podłączałam do czytnika kart i do laptopa- laptop ją widzi, ale nie mogę jej uruchomić, bo wyskakuje mi tylko okienko z informacją, że muszę sformatować kartę. Czy da się tę kartę w ogóle uratować? Były na niej bardzo ważne dokumenty i zdjęcia. Proszę o pomoc

miszcz

Re: Karta SD nie działa, odzyskiwanie danych

Post autor: miszcz » 10 paź 2014, 09:23

Nie stety jednynym rozwiązaniem jest formatowanie karty. Albo profesjonalna firma która zajmuję się odzyskiwaniem danych, jest to bardzo drogie. :|

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Posty: 34
Rejestracja: 28 lis 2006, 01:11

Re: Karta SD nie działa, odzyskiwanie danych

Post autor: Administrator » 27 paź 2014, 13:35

Są też dostępne aplikacje które można spróbować, nawet jeżeli wykupi się licencję, będzie to znacznie tańsze niż interwencja profesjonalnej firmy. Jednym z przykładów (który kilka razy mi pomógł) jest GetDataBack https://www.runtime.org/data-recovery-software.htm

k0rzerka
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2015, 14:43

Re: Karta SD nie działa, odzyskiwanie danych

Post autor: k0rzerka » 27 sty 2015, 11:32

musiałam skorzystać z firmy odzyskującej dane ale nie było to wcale drogie. wystarczy poszukać taniej a dobrej.;)

ODPOWIEDZ