Czy wymieniać zasilacz? Jaka karta najlepsza?

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
Nastix
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2015, 20:44

Czy wymieniać zasilacz? Jaka karta najlepsza?

Post autor: Nastix » 24 sie 2015, 21:03

Witam bardzo serdecznie grono informatyków na tym forum. Przychodzę z problemem a mianowicie zastanawiam się czy mój zasilacz podoła nowej karcie graficznej. Poniżej są podane parametry komputera:

Procesor: Intel Core i3-4330 4MB Cache, 3.50 GHz
Dotychczasowa karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 430
Ilość RAM: 8 GB
Dysk Twardy: 1 TB
Zasilacz: Mode Com Feel 350W

Chciałbym zmienić moją starą Palit Geforce GT 430 na MSI GeForce GTX 750 TI OC Gaming 2GB. W związku z tym czy trzeba zmienić zasilacz jeśli tak to na jaki model. Moje drugie pytanie: Czy w takim przedziale cenowym można znaleźć lepszą kartę? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lupfuh
Posty: 2
Rejestracja: 22 wrz 2019, 06:48
Lokalizacja: Aruba
Kontakt:

Czy wymieniać zasilacz Jaka karta najlepsza

Post autor: Lupfuh » 5 paź 2019, 05:40

Rozróżniamy hibernację od stanu wstrzymania? Hibernacja to prostymi słowy zrzucenie ramu na dysk, przy odhibernowywaniu ram wraca na swoje miejsce. Stan wstrzymania to powoduje wyłączenie większości podzespołów komputera, zasila jedynie RAM, co powoduje że pamięć nie znika. Hibernacja nie pobiera prądu, natomiast stan wstrzymania pobiera.
[url=http://avante.biz/cute-cat-pics-wallpapers-40-wallpapers/]Cute cat pics wallpapers[/url]

Kaleron
Posty: 13
Rejestracja: 26 lis 2019, 12:02
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Kontakt:

Re: Czy wymieniać zasilacz? Jaka karta najlepsza?

Post autor: Kaleron » 26 lis 2019, 12:23

Sprawdź sobie pobory prądu wszystkich podzespołów, dodaj z 20 % i wybierz coś porządnego. Wpisz sobie w google "czarna lista zasilaczy", przejrzyj kilka takich list i jeśli znajdziesz na niej coś, co zamierzasz kupić, to zrezygnuj. Nawet jeśli zamierzasz zrezygnować z wymiany grafiki, to tego feela wymień na coś porządnego. Nieprawidłowe zasilanie jest jedną z najczęstszych przyczyn usterek sprzętu komputerowego.

ODPOWIEDZ