Problem z routerem w sieci LAN

Forum zajmujące się sprawami osprzętu sieciowego
goofie

Problem z routerem w sieci LAN

Post autor: goofie » 30 sie 2019, 12:32

Witam.
Mam ostatnio problem z działaniem WiFi w jednym routerze w mojej sieci domowej. Myślę, że problem leży po stronie routera, ale pewien nie jestem. Chodzi o to, że laptop połączony z routerem nie działa na odpowiedniej prędkości (około 3Mb/s), zrywa połączenie, pokazuje komunikat, że jest połączony, ale brak dostępu do internetu. W telefonach połączenie jest zawsze z tym routerem. Gdy wziąłem laptopa do innego routera w sieci to prędkość odpowiednia (około 70Mb/s), brak zrywania połączenia, co może oznaczać że to nie problem z laptopem.

Połączenie jest według mnie zrobione prawidłowo.
Router wejściowy (1) ma adres 192.168.100.1 i wszystko skonfigurowane prawidłowo.
Następny router (2) jest połączony kablem pod wejście LAN routera, któremu przypisałem adres 192.168.100.2, ma wyłączone DHCP.
Router (3), z którym jest problem jest połączony z poprzednim routerem też do wyjścia LAN, ma adres 192.168.100.3 i także ma wyłączone DHCP.

Router 1, działa na kanale 1, router 2 na kanale 4, router 3 na kanale 6. Szerokość pasm ustawione we wszystkich na automatyczne.

Jak rozwiązać ten problem? Może faktycznie jest coś nie tak z laptopem (Lenovo +- 5-cio letni).