Niska prędkość internetu mobilnego od Orange

Forum zajmujące się sprawami osprzętu sieciowego
maciek600v
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2021, 20:00

Niska prędkość internetu mobilnego od Orange

Post autor: maciek600v » 7 sty 2021, 20:06

Cześć wszystkim, mam problem z internetem mobilnym od Orange, mianowicie:

W moim miejscu zamieszkania nie ma możliwości pociągnięcia światłowodu ani internetu "po kablu", zdecydowałem się na internet mobilny od Orange, zakupiłem taką usługę razem z telewizją, zakupiłem również router LTE TP-Link MR-6400, podpiąłem wszystko jak należy czyli router do prądu karta sim do środka wejście na stronę konfiguracji routera, Quick Configuration i WiFi śmiga. Tylko że z prędkością ~3/4mb/s, więc telefon do Orange oni sprawdzili że zasięg usług jest dobry, zrobili reset karty sim i wszystko powinno być okej - nie jest. Wysłali jakieś zgłoszenie do działu technicznego, po tygodniu przyszedł SMS że polecają zakup anteny zewnętrznej LTE. Tak też zrobiłem, zakupiłem "Antena ATK-LOG ALP LTE MIMO 2x2 10m przew. wtyk SMA 800-3000 MHz" zamontowałem ją na kominie na dachu ( mieszkam w domku jednorodzinnym ) i wycelowałem w najbliższy nadajnik BTS znajdujący się w odległości około 600m ode mnie bez żadnych przeszkód typu las czy wysokie domy. Kable wychodzące z anten podłączyłem do routera szybka konfiguracja od nowa (swoją drogą nie ma w opcjach możliwości zmiany anteny na zewnętrzną ) i test prędkości internetu wskazał ~5/7mb/s. Dalej mnie to nie zadowala oczekiwałbym około 15+ mb/s. Kolejny telefon do Orange i kolejna porada - słaby router więc długo nie myśląc kupiłem przez internet nowy router LTE ASUS RT AC68U, podłączyłem do niego modem LTE Huawei E3372 ( ponieważ router nie ma wejścia na kartę SIM ) szybka konfiguracja i prędkość jest mniejsza niż 3mb/s. Niestety nie moge narazie podłączyć do nowego routera anteny zewnętrznej ponieważ musze kupić przejściówki SMA bo antena ma męskie i router też męskie. Próbowałem zrobić tak żeby karta sim i antena zewnętrzna były w pierwszym routerze ( TP Link) i żeby połączyć go kablem RJ45 z nowym routerem ASUSA który ma większe prędkości i możliwość WiFi 5GHz ale troche mnie to przerasta bo nie mam w tym doświadczenia ani wiedzy, wszystko co wiem wyczytałem w internecie, opadłem z sił więc zwracam się do was o pomoc, pozdrawiam i proszę o odpowiedzi :) Jeżeli ktoś jest z rejonu Katowic to byłbym też chętny na pomoc doraźną na miejscu :D