Niesprawiedliwy internet

Forum zajmujące się sprawami osprzętu sieciowego
brryyy
Posty: 1
Rejestracja: 5 paź 2015, 19:44

Niesprawiedliwy internet

Post autor: brryyy » 5 paź 2015, 20:03

Hej! Jestem zupelnie nie w temacie informatyki, ale nurtuje mnie pewna rzecz.
Moj internet został podzielony na 2 czesci przez jednego ze wspollokatorów. Kiedys byl bardoz szybki, teraz stracił na szybkosci, czasami ciezko sie laduje 1 filmik na youtube. Ja i moja koleżanka mamy jedną czesc internetu, on i inny chlopak maja druga. Powiedzielli nam ze lącze jest podzielone na 2 sygnały ( chociaz mi sie wydaje ze na 3) i ze jest sprawiedliwie i kazdy z nas dostaje po rowno.

Tylko ja i moja koleżanka narzekamy na slabe lacze, oni natomiast nie. A codziennie grają w LOLA i wszystko im śmiga. Podczas ich nieobecnosci weszlam na komputer jednego z nich, połaczylam sie z ich siecia, kliknelam w wlasciwosci i zobaczylam predkosc 144 mb/s. Na moim komputerze bylo to okolo 44 czy 54 Mb/s.. dodatkowo zrobilam speedtest:

Moje parametry: PING 313 ms ; predkosc pobierania 1,34 Mb/s ; predkosc wysylania 0,09 Mb/s
Parametry wspollokatora: PING 47 ms ; predkosc pobierania 7,9 Mb/s ; predkosc wysylania 0,95 Mb/s

Czy to jest wystarczajacy dowod zeby wygarnąć mu ze nas oszukał? Pomocy, nawet glupie zdjecie nie chce mi sie tutaj zaladowac!
Znam haslo do ich sieci ( sa chyba dwie), polaczylam sie, ale moj adres MAC nie jest tam przypisany i nie moge przegladac internetu. Po polaczeniu z moja: 54 Mbps, ich1: 86Mbps, ich2: 390Mbps (!!!!!!!!!!!!)

Pomocy!