Zhakowane konto na Facebooku

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
Ula9009
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2019, 10:01

Zhakowane konto na Facebooku

Post autor: Ula9009 » 6 paź 2019, 10:15

Witam. Wczoraj moje konto na Facebooku, Messenger i poczta elektroniczna przypisana do Facebooka zostały zaatakowane przez obcą osobę i nie mam już do tego dostępu. Nie mogę odzyskać hasła do poczty, ponieważ nie podawałam alternatywnego adresu e-mail a kiedy wysyłam płatny SMS z telefonu w celu zmiany hasła to otrzymuję komunikat ze ten numer nie jest przypisany do poczty. Pewnie ten ktoś był na tyle sprytny, że zmienił nr w ustawieniach. Wysłałam już do Onetu formularz z wymuszeniem zmiany hasła, bo tak to się nazywa. Czekam na odpowiedz. Wysłałam do Facebooka zgłoszenie o zhakowaniu konta, ale nie jestem pewna czy jakoś zareagują. Wyszukując swoje konto z profilu męża nie mogę wyszukać swojej osoby. Albo konto zostało usunięte, albo jest na niewidocznym, bo w laptopie na stronie Facebooka mamy zapisane swoje konta i na moim na tej miniaturce widnieje zmienione zdjęcie profilowe i podpisane jest jako użytkownik Facebooka. Najgorsze jest to, że ten ktoś miał dostęp do Messengera i do wszystkich wysyłanych zdjęć i informacji. Czy da się to jakoś odkręcić? Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i odzyskał swoje konto? Byłam na policji ale miałam wrażenie, że ich bardziej śmieszy sytuacja, że przychodzę z takim problemem. W ogóle chcieli mi wmówić że może sama zablokowałam sobie konta. Zgłoszenia póki co nie złożyłam, bo poradzili żebym poczekała na odpowiedz Facebooka. A ja wątpię ze ktoś mi odpowie.

Ula9009
Posty: 2
Rejestracja: 6 paź 2019, 10:01

Re: Zhakowane konto na Facebooku

Post autor: Ula9009 » 6 paź 2019, 22:03

Problem rozwiązany. Odzyskałam dostęp do konta.

Dagmara

Re: Zhakowane konto na Facebooku

Post autor: Dagmara » 31 sty 2020, 13:49

Witam,
Jestem dokładnie w tej samej sytuacji. Czy mogę prosić o podpowiedź w jaki sposób odzyskała Pani dostęp do konta? Wysylalam już jakiś formularz do Facebooka o zhakowaniu konta jednak od 24h nie dostałam żadnej odpowiedzi.

KamilaK
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2020, 22:17

Re: Zhakowane konto na Facebooku

Post autor: KamilaK » wczoraj, 21:50

Część wszystkim,

Mam spory problem. Najprawdopodobniej pewna osoba na fb się pode mnie podszywa bądź stworzyła obraz rozmowy na komputerze w darmowym programie. Tutaj moje pytanie czy wykonujac dany obraz na komputerze, następnie przesyłając go na telefon,robiąc screenshota obrazu telefonem i przesłjąc do kolejnej osoby jesteśmy w stanie zweryfikować pierwotna ścieżkę obrazu? Ewentualnie czy ktoś jest w stanie wyłapać szczegóły zrzutu ekranu rozmowy na FB a stworzenenie programie takiej rozmowy?

Na sprawie bardzo mi zależy, ponieważ przez to oszustwo mogę stracić pracę. Jeżeli ktoś się na tym zna proszę o pomoc bądź kontakt prześle prywatnie zdjęcie rozmowy.


Ostatnio przesunięty w górę 22 wrz 2020, 21:50 przez: KamilaK.

ODPOWIEDZ