Zmiana systemu

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
Chemik
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2018, 23:12

Zmiana systemu

Post autor: Chemik » 9 cze 2018, 23:29

Witam,
Jakoś dwa lata temu zakupiłam laptop lenovo G70 z windowsem 8. W tamtym czasie weszła aktualizacja win 10. Oczywiście za namową kolegi, który niby był kumaty w sprawach windowsa przeinstalowałam system, co na dłuższa metę okazało się błędem bo komputer po prostu strasznie muli. Ostatnio zakupiłam płytę z komputer świat nr 2/2018 w którym wśród programów znajdują się aplikacje, które mogłyby mi teoretycznie umożliwić przeinstalowanie systemu. Czytałam również że po 2016 produkowane komputery przestały być kompatybilne z win 7. I szczerze nie wiem który system wybrać jeżeli mam taką opcje. I jak wygląda to z numerem aktywacji (nie jestem pewna nazwy - niebieski papierek na tyle komputera bądź obok baterii). Jak należy się do takiego procesu przygotować. Z dostępnych programów posiadam

-Windows 10 Media Creation Tool - (Rozważam również zainstalowanie od początku win10)
-ei.cfg Removal Utility 1.2.1
-MSI win7 Smart Tool
-NTLite 1.5 (32 i 64- bit)
-Rufus 2.18
-Universal USB Installer 1.9.8
-Windows ISO Downloader 5.29

I chciałam się jeszcze podpytać jak wygląda tworzenie ratunkowych płyt antywirusowych.
Dziękuje za wszelką pomoc, bo sama jestem za bardzo zielona w sprawach informatycznych :D :D

Xubuntu

Re: Zmiana systemu

Post autor: Xubuntu » 11 cze 2018, 12:36

Przesiadłem się z Windows 7 na Windows 10 i cały czas jestem zniesmaczony. Mam wolny internet, olbrzymie aktualizacje po kilkanaście GB, a co jakiś czas wywala mi sterowniki wi-fi. Dobrze, że mam na laptopie dystrybucje Linux.

ODPOWIEDZ