Wifi - zanikający zasięg

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
DariaC

Wifi - zanikający zasięg

Post autor: DariaC » 24 lut 2019, 20:48

Witam
Odkąd mam internet na wifi w domu, zanika mi zasięg, kilka razy w ciągu kwadransa. Wymieniłam router wifi na inny i jest to samo.
Proszę o pomoc co mogę zrobić by zaczęło działać?
Nie znam się na informatyce, więc proszę o informację po polsku :D
Ps mam: modem i router, internet 100mb, za hasłowane wifi.
Czym dalej od routera tzn z 15 kroków od wifi tym częściej zanika zasięg.

matueszpilc
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2019, 19:36

Re: Wifi - zanikający zasięg

Post autor: matueszpilc » 25 lut 2019, 19:46

Być może skutkiem tego jest błędna konfiguracja WiFi lub urządzenie, które to wifi odbiera. Czy na innym urządzeniu dzieje się tak samo ?

DariaC

Re: Wifi - zanikający zasięg

Post autor: DariaC » 25 lut 2019, 22:44

Niestety, na innych sprzętach jest tak samo, ale zauważyłam, że jeśli trzymam sprzęt np. telefon przy routerze, to jakoś działa, jak tylko się oddałam zaczyna się kłopot z znikaniem zasięgu. Czytałam na forach, że może od małego ramu sprzętu, ale tak samo działa na tablecie 1 GB ram jak i na telefonie 4 GB ram. Więc sama nie wiem?
A co może być nie tak z konfiguracją?

PatrycjaSVT
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2018, 07:42

Re: Wifi - zanikający zasięg

Post autor: PatrycjaSVT » 15 mar 2019, 09:45

Skoro zasięg Wi-fi zanika to najprawdopodobniej jest problem w konfiguracji ustawień połaczenia lub funkcjonowaniem sprzętu.
Warto skontaktować się z producentem w przypadku ważnej gwarancji lub skorzystać z doradztwa ekspertów ds. sieci informatycznych.

Polecam kontakt ze specjalistami firmy Virtline - https://www.virtline.com/#kontakt.
Na co dzień rozwiazuje podobne problemy zarówno z działaniem sprzętu, jak i połaczeń w jego ramach.

ODPOWIEDZ