Instalacja Windows 7,- nie mogę zainstalować bo wywala bluescreena

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
ireksiry
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2019, 13:33

Instalacja Windows 7,- nie mogę zainstalować bo wywala bluescreena

Post autor: ireksiry » 21 maja 2019, 13:37

Cześć, posiadam otóż takiego laptopa, z takimi parametrami.
Był tam Windows 8.1 ale że to szrot i był zasyfiony to postanowiłem zainstalować Windows 10, wszystko się udało lecz jednak trochę mi go zamula i chciałem zainstalować Windowsa 7 ale jak już przechodzi instalację to wyskakuje mi bluescreen, pewnie nie mogę go zainstalować bo mam wersję low i komputer ma za wysokie parametry, czy byłby ktoś w stanie ogarnąć mi z neta czy coś system windows 7 ze sterownikami czy coś żebym mógł na spokojnie sobie to zainstalować?

Byłbym naprawdę wdzięczny, miłego dnia wszystkim
Załączniki
obraz.png
obraz.png (159.74 KiB) Przejrzano 6358 razy

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Posty: 34
Rejestracja: 28 lis 2006, 01:11

Re: Instalacja Windows 7,- nie mogę zainstalować bo wywala bluescreena

Post autor: Administrator » 27 maja 2019, 12:45

Nie polecałbym instalacji systemu z "neta", z tego prostego powodu, że nie ma się pewności kto i w jakim celu go udostępnił. To może być system udostępniony przez przestępców, zainfekowany złośliwym oprogramowaniem w taki sposób, że żadne narzędzia tego nie wykryją. Logowanie z takiego systemu np. do banku, to rosyjska ruletka :)

Lepiej odszukać płytkę dołączoną do laptopa, lub spróbować od producenta dedykowaną płytkę uzyskać. Można też spróbować z oficjalnych plików iso udostępnionych przez Microsoft. Jednak z powodu czasami nietypowych sterowników w laptopach, może nie być to proste.

Jak się nie uda, polecam spróbować np. Ubuntu, wszystko powinno działać beż żadnych zewnętrznych sterowników itp. https://www.ubuntu.com

ODPOWIEDZ