Skype włamanie

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
Sky123
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2019, 23:14

Skype włamanie

Post autor: Sky123 » 22 lip 2019, 23:25

Szukam pomocy, może ktoś wie jak mogło dojść do tej sytuacji.. Mianowicie, mam zamulacy stary laptop, który używam sporadycznie, pewnego dnia kliknelam jakąś aktualizacje antywirusa, nawet nie wiem jaki to był, komputer włączył się na nowo i wyskoczyło mi konto na Skypie, w miniaturce moje zdj i pełno jakis seks konwersacji, których nigdy nie odbyłam, maila na które zostało założone to konto też nie znałam, ale poczytałam trochę tych konwersacji i to wyglądało jakby ktoś na prawdę tam pisał a nie ze jakiś robot/spam, ktoś używał mojego imienia no i tego zdjęcia.. I to nie było założone na mojego skype/maila tylko na jakiś inny. Mam kolegę w policji więc zagadalam, dowiedział się od innego kumpla z policji, który zajmuje się takimi sprawami, że lepiej tego nie zgłaszać bo pójdą o mnie plotki a tego kto się włamał i tak nie znajdą, bo to są tacy hakerzy że checa, doradzil żeby pozmieniać hasła na wszystkich kontach w internecie i tyle.. A mnie to cały czas zastanawia jak to możliwe, często o tym myślę, stąd ten wpis, zaczynam podejrzewać, że ktoś z domowników założył to konto. Może ktoś miał podobna sytuację lub ktoś wie jak to możliwe, proszę o odpowiedź!