Konkursy z zabezpieczeniem IP (1 głos na 24h)

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
Lukasz123
Posty: 1
Rejestracja: 29 wrz 2019, 19:46

Konkursy z zabezpieczeniem IP (1 głos na 24h)

Post autor: Lukasz123 » 29 wrz 2019, 20:02

Witam serdecznie.
Za racji że zapewne jest tutaj wielu fachowców chciałbym zapytać o jedną rzecz.
Biorę udział w jednym konkursie w którym można oddać 1 głos na prace konkursową (zdjęcie lub filmik).
Gdy rozpoczęł sie konkurs troche byłem zdziwiony niską jakością prac, no ale nie o to chodzi.
Ja swoją pracę udostępniam na facebooku wśród znajomych, na różnych branżowych grupach i przez 9 dni udało mi sie zebrać prawie 600 głosów. Glosowanie jest zabezpieczone tylko chyba poprzez IP (można oddać 1 głos dziennie). Jest jednak kilka prac w mojej ocenie słabej jakosci które zdobywają ogromne ilosci głosów dziennie i to w dziwny sposób bo np. 500 w nocy, teraz dwie prace biją sie o pierwsze miejsce zdobywając nawet 2000 głosów dziennie. Wiem że nie udostępniają ich w internecie bo nie mogę nic znaleźć bo imieniu nazwisku i stronie konkursowej. Są dwie prace ktore zdobywaly duze ilosci głosów przez kilka dni ale gdy czołówka wyprzedziła ich sporo to juz głosy dochodzą sporadycznie.
Wiem że to kwestia ip gdyż robilem test aplikacją do zmiany ip i mozna wtedy oddać głos. Również korzystając z sieci tzw. cebulowej - też można oddawac wielokrotnie głosy ale to nie rozwiązanie aby dobić ich 2 tys dziennie.
Z racji ze jestem uczciwy i nie szukam rozwiązań aby oszukiwać w tym konkursie ( głosy znajomych juz mi zapewniły nagrode pocieszenia) chciałbym zapytać tylko o jedno.
Czy są rozwiązania sprzetowe lub programowe aby oszukać w takim konkursie i móc dowolnie w miarę szybko zmieniać sobie ip i głosować (może jakieś sieci firmowe, może są jakies rozwiązania sprzętowe). Pytam dlatego gdyż myślę złożyć reklamację na przebieg konkursu ( choć to może nic nie dac).
Uważam ze duża firma organizujaca konkurs z dość wartościowymi nagrodami powinna lepiej zabezpieczyć weryfikację głosów (choćby poprzez potwierzenie email).
Z góry dziękuję za odpowiedź