Studia państwowe vs prywatne

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
qentin71
Posty: 1
Rejestracja: 29 lut 2020, 18:26

Studia państwowe vs prywatne

Post autor: qentin71 » 1 mar 2020, 15:45

Cześć,
wiem że pewnie już był taki post wiele razy i z góry przepraszam za powielanie.
Sprawa wygląda tak, zacząłem studia na politechnice wrocławskiej na budownictwie jednak w ogóle się w to nie wkręciłem i jeżeli mam być szczery to na pierwszym semestrze najciekawsze tam była jedynie geometria i visualbasic. xdd Obecnie jestem więc w trakcie przerwy w studiowaniu więc zacząłem sobie kurs na technika informatyka, spodobało mi się i chciałbym pójść w tym kierunku. Mam kilka opcji do wyboru i chciałbym posłuchać opinii tego zacnego forum.

1) Studia prywatne mógłbym zacząć już w tym semestrze kierunek oczywiście informatyka, do wyboru we Wrocławiu mam WSB bądź Dolnośląską szkołę wyższą ( czyli tez wsb tylko pod inna nazwą oraz jakąś Wrocławska szkołe informatyki stosowanej)
2) kontynuować kurs technika i w październiku zacząć studia na państwowej uczelni ZAOCZNIE ( nastawiam się na Informatykę w biznesie na UE bądź Informatykę na pwr tutaj jest kilka opcji do wyboru )

a) Chciałbym dowiedzieć się jaka jest wasza opinia na temat prywatnych uczelni ponieważ w internecie opinie które można znaleźć są albo przestarzałe albo przekłamane ( oczywiscie wiem ze tam tylko nakierują mnie a nie nauczą programować). Czy pracodawcy patrzą na uczelnie? , Jeżeli warto to jaką uczelnię prywatną we Wrocławiu wybrać ? itp

b) Chciałbym również dowiedziec jak wygląda możliwość zatrudnienia jako technik informatyk, czy warto zrobić itp

Z góry dzięki za odpowiedź i przepraszam za beznadziejną interpunkcje.