Matura z informatyki

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
GIGAKOXU69
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2020, 21:38

Matura z informatyki

Post autor: GIGAKOXU69 » 15 lis 2020, 21:40

Cześć, w tym roku będę pisał maturę z informatyki, na chwilę obecną jestem całkiem zielony i od jutra zaczynam naukę. Mój kolega, obecny student 1 roku informatyki na AGHu polecił mi abym zaczął naukę od kursu C++ na kanale Pasja Informatyki, oraz przerobił potem teorię z podręczników serii Informatyka Europejczyka i następnie robił już zadania maturalne. Co sądzicie o tym pomyśle na naukę, coś byście zmienili, poprawili? Co do podręczników w miarę fajne i nowe(2019 rok) wydała mi się seria "Informatyka na czasie 1 i 2"(podobno oparta właśnie na C++) jako alternatywa dla "Europejczyka", mieliście może styczność z którąkolwiek z tych książek? Widziałem jeszcze repetytorium "informatyka zakres rozszerzony zdasz na 100% GREG" oraz serię podręczników z Operonu "Informatyka klasa 1/2"(wydanie też z roku 2019 i też oparte na C++) Polecacie którąś z nich? Dodam, że zaczynam od zera, w szkole średniej nie rozszerzałem informatyki, jestem dobry z matmy i celuję w ok. 80% z matury z informatyki. Z góry dzięki za pomoc. :D