Jak wytłumaczyć mężowi- mesenger?

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
Zalamana88

Jak wytłumaczyć mężowi- mesenger?

Post autor: Zalamana88 » 13 wrz 2023, 17:19

Pisze z dość nietypową sprawą.
Mój mąż wziął mnie wczoraj na rozmowę, powiedział mi, ze ma podejrzenia, a wręcz jest prawie pewny, że nasza córka pisze mesengerze z pewnym chłopakiem.
I teraz zaczyna się najciekawsze....
Powiedział, że od kilku tygodni obserwuje dostępność córki i tego chłopaka na mesegerze i zaobserwował (zielone kropki) zauważył, że jak on jest dostępny to I ona, jak jej nie ma to i jego, że są dostępni jak mają przerwę, jak zaczynają I kończą lekcje, jak córka jest sama w domu.
Próbowałam mu wytłumaczyć, że na moim telefonie, że na moim telefonie zainstalowany mesenger naszej córki i bym to widziała. :roll: że wszystkie wiadomości, które ona dostaje na swój telefon, pokazują się również u mnie. Że nawet zaszyfrowane czy znikające, również mi się pokazują (co mu pokazalam), ale nie potrafię mu tego wytłumaczyć, że ona nie pisze z tym chłopakiem. Więc powiedziałam mu, że publicznie zapytam się informatyków o tą sytuację, aby zobaczył odpowiedź innych.
Czy jest możliwe żeby pisała w sposób niewidoczny dla mnie, mimo że jestem zalogowana na jej koncie, cały czas na swoim telefonie? Czy to że są dostępni, lub znikają w tym samym czasie kilka lub kilkanaście razy dziennie, świadczy o tym, że ze sobą piszą? Jak wytłumaczyć że sobie coś wymyślił i usilnie się tego trzyma!!!
Pokazywał mi nawet screeny jak jedno robi się aktywne zaraz po drugim i czas wyjścia mają prawie zakazdym razem podobnym. Czy według was oznacza że że sobą piszą, czy jest to możliwe że pisali że sobą a mi się to nie pokazuje? Mimo zalogowania na jej koncie na moim telefonie. NIE MAM SILY JUZ MU TLUMACZYC. WIEC MOŻE WY MU TO WYTLUMACZYCIE

piotr
Posty: 59
Rejestracja: 26 sty 2007, 01:02

Re: Jak wytłumaczyć mężowi- mesenger?

Post autor: piotr » 3 sty 2024, 09:34

Brzmi jak bzdura. Dzieciaki dziś większość czasu spędzają w telefonach, więc to że są jednocześnie dostępni nic nie musi znaczyć. Taki rytm może być też banalny to wytłumaczenia, wystarczy że wyciągają telefony na przerwie między lekcjami - nawet jak nie chodzą do tej samej szkoły, we wszystkich szkołach przerwy są mniej więcej w tych samych godzinach.

Ewentualne wiadomości przy messengerze będą widoczne na Twoim koncie, o ile kojarzę to nawet po ich usunięciu zostaje komunikat w wątku. Myślę, że mąż może spokojnie zając się innymi sprawami niż monitoringiem statusów...

ODPOWIEDZ