Plik tekstowy z xml

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
lost

Plik tekstowy z xml

Post autor: lost » 31 maja 2007, 19:39

czesc
musze stworzyc cos takiego
Baza prac dyplomowych
Zawartość płyty CD - format ISO9660
W celu wprowadzenia automatycznego systemu zarządzania bazą prac dyplomowych w katalogu głównym płyty CD powinny znaleźć się pliki, (katalogi):

1. XXXX.dat
1. Plik tekstowy sformatowany z wykorzystaniem znaczników xml, zawierający nastepujące dane:
<<-autor>>imię i nazwisko autora pracy <<\-autor>>
<<-tytul>>tytuł pracy dyplomowej <<\-tytul>>
<<-hasla>>hasła przedmiotowe, lokalizujące poruszaną problematykę, odzielone dwukropkiem :<<\-hasla>>
<<-abstrakt>>Krótkie streszczenie pracy<<\-abstrakt>>

Przykładowy plik 8888.dat wygląda tak:
<<-autor>>Roman Kowalski<<\-autor>>
<<-tytul>>Wpływ położenia nieruchomości na jej wartość rynkową<<\-tytul>>
<<-hasla>>wycena:wartość nieruchomości:lokalizacja:nieruchomość<<\-hasla>>
<<-abstrakt>>W pracy przedstawiono badania, zmierzające do sformułowania modelu, określającego wpływ przestrzennego usytuowania nieruchomości na jej wartość rynkową. Uzyskane wyniki pozwalają ...<<\-abstrakt>>
2. XXXX.pdf
1. Plik w formacie PDF firmy Adobe zawierający tekst pracy dyplomowej. Osoby, które piszą prace w MSWord mogą z internetu ściągnąć bezpłatny program typu PdfCreator, umożlwiający utworzenie pliku pdf. Wydruk pracy dyplomowej musi odpowiadać zawartości pliku PDF. Zgodność sprawdza promotor w momencie akceptacji pracy, podpisując również płytę CD.
3. XXXX
1. Katalog, w którym znajdują się wszystkie załączniki elektroniczne współtworzące pracę. Tutaj umieszcza się opracowane programy, pliki pomocy, pliki użyteczności itp.
2. W katalogu XXXX, musi również znaleźć się plik CZYTAJ.TXT, w którym znajduje się opis poszczególnych plików tworzących cały załącznik.

W miejsce symbolu XXXX należy wpisać numer indeksu bez sufiksów oraz prefiksów. Przykładowo, jeżeli posiadasz numer indeksu 8832/01/02 to na płycie CD znajdą się pliki:

1. 8832.dat
2. 8832.pdf oraz katalog:
3. 8832

W plikach tekstowych, opisujących zawartość płyty CD, stosujemy stronę kodową CP1250 - używaną w systemach MS-Windows.

Czy moglby mi ktos powiedziec czy jestem te rzeczy w stanie zrobic sama (nie mam nagrywarki) i wyslac to wszystko mailem komus zeby mi zgral? Do pdf włozylam prace licencjacka ale jesli chodzi o punkt pierwszy (Plik tekstowy sformatowany z wykorzystaniem znaczników xml, zawierający nastepujące dane...) to nie wiem o co biega, w czym mozna takie cos utworzyc?
Ostatnio zmieniony 2 cze 2007, 21:52 przez Administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawienie tytulu/autora

Gość

Re: lost

Post autor: Gość » 31 maja 2007, 19:41

sorki nazwa uzytkownika to "lost" a temat "plikt tekstowy z xml":)

ODPOWIEDZ