pomocy

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
marta

pomocy

Post autor: marta » 19 mar 2007, 11:38

pomocy mialam wirusa ktory wszystko skasowal odzyskalam programy ale mam problemy z dzwiekiem a w zasadzie go nie mam dzwoniac do serwisu powiedzieli mi ze potrzebuje sterownikow do plyty glowne CT-9BJA gdzie moge je znalezc? bo w sieci nie znalazlam chetnych do pomocy zapraszam na gg 2348189 badz meil szwon_der@op.pl

piotr
Posty: 59
Rejestracja: 26 sty 2007, 01:02

Re: pomocy

Post autor: piotr » 20 mar 2007, 17:59

Czy na pewno potrzebujesz sterowników do płyty głównej? W większości przypadków wszystko i tak będzie działało bardzo dobrze bez instalowania dodatkowego oprogramowania. Tym bardziej, że jakoś nie wydaje mi się, by Chaintech (producent tej płyty głównej) udostępniał jakiekolwiek sterowniki...

Jeżeli masz jakieś problemy, napisz co się dzieje dokładnie. Być może to problem z brakiem sterowników karty graficznej lub dzwiękowej...

deiterman
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2007, 21:51

Re: pomocy

Post autor: deiterman » 10 maja 2007, 22:19

Coś mi sie stało z kompem. Proszę o poradę co mam zrobić . Od pewnego czasu by móc wyświetlić literke "ó" musze klikać skrót po włączeniu CapsLock+Shift+Alt prawy. Natomiast duże "Ó" można jedynie wpisać jak poprzednio, ale bez wciśniętego CapsLocka. Taka sytuacja występuje we wszystkich programach w których sie wpisuje jakis tekst np. Skype, GG itp. Natomiast w Wordzie ta literka jest wpisywana normalnie, lecz przy korzystaniu jedynie z lewego Altu+o, a nie jak winno być przy wciśniętym prawym Altcie +o. Wszystkie pozostałe literki są wprowadzane z klawiatury w sposób jak najbardziej standartowy. Ustawienia w w panelu sterowania w opcjach regionalnych mam ustawiony język Polski programisty. Korzystam z programu Windows XP oraz Office 2003. Aktualna sytuacja jest bardzo kłopotliwa, nawet z konieczności odwrotności korzystania z Altu oraz Shiftu i CapsLocka. Powoduje to częste pomyłki przy pisaniu tekstu tym samym przedłużając czas na jego wykonanie.
Pozdrawiam - deiterman

Plum
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2007, 23:15

Re: pomocy

Post autor: Plum » 11 maja 2007, 00:04

spróbuj wcisnąć ctrl + shift i wtedy normalnie napisać "ó"
u mnie też się czasem przestawia i taka kombinacja pomaga :O)) może zadziała - powodzenia !!!!
Pozdrawiam
Szanuj Admina swego możesz mieć Gorszego !!!! :O)))

Zerdon
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2007, 11:44

Re: pomocy

Post autor: Zerdon » 11 maja 2007, 12:02

Można bardziej wyjaśnić, że skrót klawiszowy "Ctrl+Shift" służy do przełączania języków. Można wogóle go wyłączyć jeśli irytuje przypadkowe przełączanie języków. Aby to zrobić trzeba wejść do Panelu Sterowania - Opcje regionalne i językowe - zakładka "Języki" - kliknąć "Szczegóły" - ustawienia klawiszy i kliknąć "Zmień sekwencję klawiszy". Pozabierać ptaszki i język nie będzie się przełączać. Trzeba tylko zwrócić uwagę czy jako domyślny ustawiony jest język polski - język polski programisty. O ile pamiętam, gdy miałem kartę graficzną Radeon muisiałem wchodzić do jesj "Control Panel" i wyłączać skróty klawiszowe, gdyż w momencie gd chciało się napisać literę "ć" uruchamiał się panel.

ODPOWIEDZ