Kilka pytań do informatyków z zawodu odnośnie wykształcenia.

Administracja serwerów i klientów opartych na systemach Windows 2003, Windows XP, Windows 2000, Windows NT, oraz Windows 98
SinglePlayer
Posty: 1
Rejestracja: 7 sty 2014, 21:07

Kilka pytań do informatyków z zawodu odnośnie wykształcenia.

Post autor: SinglePlayer » 7 sty 2014, 21:08

Witam.

Jestem młodym człowiekiem uczącym się w technikum informatycznym. Za ponad rok kończe technikum i tu pojawia się problem. Nie wiem co dalej. Ale jednak nie o to mi chodzi.

Z informatyki odkryłem, że najbardziej kręcą mnie sieci komputerowe i administrowanie nimi. Chciałbym administrowac siecią w firmie - lubię to. Na lekcjach informatyki mam właśnie takie zadanie nawet przedmiot - Administrowanie. Jednak pragnę czegoś więcej. Mój ówczesny nauczyciel niestety nie jest w stanie mi wytłumaczyć wielu rzeczy :(

Pragnę podnieśc swoje kwalifikacje. Znalazłem taki o to kurs (notabene za nie małe pieniądze), który podniesie moje kwalifikacje.

Po ukończeniu kursu pisza, że moge pracować na stanowiwsku administratora sieciami informatycznymi. Kod zawodu to:252301.

I tu pojawia się moje pytanie do informatyków z zawodu. Czy jest sens abym robił tenże kurs? Czy tytuł Technik informatyk obliguje mnie do pracy na takim stanowisku?

A i prosiłbym jeżeli ktoś zna jakieś bardzo pomocne kursy, które ułątwią znalezienie pracy o podanie mi ich. Będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

adam9112
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2014, 16:44

Re: Kilka pytań do informatyków z zawodu odnośnie wykształce

Post autor: adam9112 » 4 mar 2014, 16:52

co do Informatyki ze specjalizacją sieci komputerowe to tak.Podstawowe kursy to CISCO CCNP, CISCO CCNA, CISCO Network Security, CISCO Wireless. Ja ukończyłem same studia i teraz wiem że bez tych kursów będzie bardzo ciężko a te kursy są za niemałe pieniądze. Jakbym poszedł do mojej uczelni rok później to CCNA by miał za darmoche ale niestety wyszło jak wyszło.
Niemniej studia informatyczne bardzo przybliża Ci zagadnienie sieci komputerowe i ich administacja. Ważne abyś miał dużo zajęć praktycznych. Teoria niepoparta praktyką jest nic nie warta
[url=http://szczelne-szamba-betonowe.pl/]www[/url]

Palit
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2014, 23:03

Re: Kilka pytań do informatyków z zawodu odnośnie wykształce

Post autor: Palit » 18 wrz 2014, 23:09

To prawda. Ja jestem po technikum, mam zawód i aktualnie jestem na 2 roku studiów zaocznie, ale w każdym razie - jednak najwięcej uczę się w pracy - jako informatyk, technik. Jest to duża firma i uważam, że oferuje mi ona więcej nauki niż lata teorii. Nie nauczysz się na błędach nie praktykując zawodu. Szczególnie mogę podkreślić tutaj pracę w wieloma bardzo drogimi urządzeniami jak na przykład 48 portowe switche zarządzalne, wszelkie rodzaje modemów, masę urządzeń Cisco po głupie zarabianie skrętki i zrozumienie całej roli sieci LAN w dużym budynku jaką pełni przy pracy.

Skup się bardzo na tym praktykowaniu zawodu jakim jest Informatyk bo to nie tylko wyuczone regułki z wikipedii.

ODPOWIEDZ