zablokowane konto google

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
kasiawalutek
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2023, 13:50

zablokowane konto google

Post autor: kasiawalutek » 6 maja 2023, 13:54

Witam wszystkich. Jakis miesiac temu dzieciak wrzucil mi jakis filmik na youtube, i google zablokowalo mi przez to konto... pisalam do nich kilkanascie razy odwołanie i nic, dostaje odpowiedzi od jakiegos automatu. juz sie w zasadzie w tym kontem pozegnalam i pogodzilam sie z tym ze go nie odzyskam ale chodzi mi o zdjęcia... kilkanascie miesiecy placilam za wiekszy dostep do miejsca na dysku google na zdjęcia, tam jest ponad 10 lat,,, wiekszosc ma dla mnie ogromna wartosc sentymentalną. czy moze mi ktos podpowiedziec co moge zrobic aby odzyskac dostep ?? Jak do nich pisac zeby dotarło ?? bede bardzo wdzieczna.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2006, 01:11

Re: zablokowane konto google

Post autor: Administrator » 11 lip 2023, 20:08

Cześć. Słaba sprawa, niestety z dużymi korporacjami tak jest. Jeżeli pisanie do supportu nie pomaga, ciężko raczej będzie się przebić.

Jedyna sensowna opcja która mi przychodzi do głowy, to zażądać dostępu do swoich danych korzystając z uprawnień przysługujących na mocy GDPR (RODO). Google oferuje to jako Google Takeout (https://takeout.google.com/settings/takeout). Nie próbowałem, ale podejrzewam że powinno to działać niezależnie od stanu konta. Jak nie pomoże, pozostaje pisać do regulatora. Daj proszę znać czy coś się udało zawalczyć.

Na przyszłość, warto mieć backup (najlepiej w kilku miejscach) swoich najcenniejszych danych (dziś to często zdjęcia właśnie) - z różnych przyczyn bardzo łatwo wszystko stracić. Chmura to żaden backup, a bardzo ryzykowna forma składowania danych.

ODPOWIEDZ