Urządzenia podłączone i chmura

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
Tomek.blus
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2023, 14:44

Urządzenia podłączone i chmura

Post autor: Tomek.blus » 12 lip 2023, 15:20

Witam sprawa wygląda następująco.
Ja jestem laikiem
Telefon fizycznie jest w domu a z konta Google wynika że loguje się 40 km dalej dokładnie tam gdzie pracuje moja partnerka... Czy jest to możliwe??
Szukam osoby z okolic Mielca Dębicy która jest ogarnięta w tych sprawach i ściągnie mi cała chmurę z urządzeń oczywiście odplatnie... Nie wiem dokładnie o co tam chodzi . Generalnie jakby była możliwość i o ile jest to możliwe to chciałbym również ściągnąć wszystkie możliwe informacje z routera WiFi...
Proszę o pomoc

piotr
Posty: 59
Rejestracja: 26 sty 2007, 01:02

Re: Urządzenia podłączone i chmura

Post autor: piotr » 14 lip 2023, 11:29

Czesc. Jezeli dobrze rozumiem, to nie ma powodu to paniki;)

Bo jak rozumiem, faktycznie sie logujesz na nim w chwili otrzymania alertu z konta Googla? Typ i model urzadzenia zgadzaja sie?

Wytlumaczenie moze byc banalne. Jezeli na urzadzeniu jest wylaczony GPS, lub jest poza jego zasiegiem satelitow (w pomieszczeniu), to czesto uzywana jest jedyna dostepna lokalizacja, czyli geolokalizacja IP z ktorego nastepuje polaczenie. A te czesto sa bardzo niedokladne, wrecz mylace. Gdy sam sie loguje, to dostaje czesto powiadomienia z lokalizacja o kilkadziesiat lub nawet o kilkaset kilometrow dalej!

Wejdz np na tym urzadzeniu na maps.google.com i zobacz, Gdzie Cie Google zlokalizuje. Jezeli mieszkasz w mniejszej miejscowosci, to bardzo prawdopdobne jest ze zlokalizuje Cie przypadkowo w wiekszym miescie - tam gdzie jest wiecej zarejestrowanych adresow - no i tez wieksza szansa, ze akurat tam pracuje Twoja partnerka.

Mozesz sprawdzic np serwis https://www.whatismyip.com lub dowolny inny po wyszukaniu "my ip" w Googlu. Sa tez bezplatne serwisy umozliwiajace geolokalizacje ip, np ipgeolocation.io

Powodzenia!

ODPOWIEDZ