Zablkowana klawiatura i touch pad

Forum poświęcone rozwiązywaniu różnego typu problemów technicznych ze sprzętem komputerowym
girlygirl
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2011, 17:58

Zablkowana klawiatura i touch pad

Post autor: girlygirl » 4 lis 2011, 18:11

Witam,
Sprzęt: sony vaio VGN-CS11Z
System: MS Vista
Mam następujący problem:

Kiedy uruchamiam komputer, wszystko się włącza - pokazują się ikony pulpitu ale nie mogę ruszyć touchpadem ani użyć żadnego klawiasza na klawiaturze. Po zrestartowaniu komputera dlaje jest to samo. Komputer nie jest przegrzany.

Wypaliłem Ubuntu 10.04 i odpaliłem jakos Live CD i wszystko działa (touch pad + klawiatura)

Czy mógłby ktoś pomóc w rozwiązaniu tego problemu?

Będę wdzięczny

piotr
Posty: 59
Rejestracja: 26 sty 2007, 01:02

Re: Zablkowana klawiatura i touch pad

Post autor: piotr » 5 lis 2011, 11:01

Może być ciężko, skoro klawiatura oraz myszka nie działają. Możesz spróbować podłączyć zewnętrzną myszkę/klawiaturę przez usb, może zadziałają. Wtedy pewnie najlepiej spróbować przeinstalować sterowniki myszki/klawiatury lub w ustawieniach sprawdzić, co może być nie tak. W przeciwnym przypadku pozostaje odzyskiwanie systemu, lub nawet reinstalacja windowsa.

Powodzenia!

girlygirl
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2011, 17:58

Re: Zablkowana klawiatura i touch pad

Post autor: girlygirl » 5 lis 2011, 13:19

skąd mogę ściągnąć recovery disc dla Visty? znalazłem na torrentach ale trochę się boję, a nie mam zamiaru płacić Microsoftowi 10 dolców za to, że muszę naprawiać ten ich gówniany system...

piotr
Posty: 59
Rejestracja: 26 sty 2007, 01:02

Re: Zablkowana klawiatura i touch pad

Post autor: piotr » 5 lis 2011, 13:41

Torrentów bym nie polecał... nie dostałeś czasem płytki dołączonej do laptopa? Jeżeli nie, to powinien być jakiś przycisk lub kombinacja klawiszy, która umożliwia zrobienie system recovery z obrazu zapisanego na dysku laptopa. W moim Sony jest przycisk ASSIST.

girlygirl
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2011, 17:58

Re: Zablkowana klawiatura i touch pad

Post autor: girlygirl » 5 lis 2011, 14:55

Niestety nic takiego nie dostałem...w którym miejscu masz ten przycisk? Można proisć jakieś zdjęcie?

----------
ok, udało mi się załatwic płytkę, a nawet 4 - użycie tego jest jakieś bardzo skomplikowane?

ODPOWIEDZ