Jaki komputer ?

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
PatrykDanych
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:04

Jaki komputer ?

Post autor: PatrykDanych » 29 gru 2011, 23:05

Witam.

Chciałbym złożyć komputer i nie wiem jakie części wybrać. Zależy mi, aby komputer szybko chodził i swobodnie na dobrych ustawieniach grać w gry takie jak: Minercaft, czy Counter-Strike. Na początku skłaniałem się kupić płytę główną MSI, procesor Intel Core i5, oraz karte graficzną Nvidia. Nie mam za dużo kasy, i chciałbym aby to było jak najtańszym kosztem. Sam procesor kosztuje 800 zł, karta też jest droga, a nie wspomne jeszcze o innych pierdołach jak: karta sieciowa, czy też dźwiękowa, itp. Czytałem dużo w internecie i teraz mam mętlik w głowie. Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję :)

piotr
Posty: 59
Rejestracja: 26 sty 2007, 01:02

Re: Jaki komputer ?

Post autor: piotr » 30 gru 2011, 09:22

Hej,

Karte dzwiekowa i sieciowa mozesz sobie podarowac, gdyz calkiem dobre karty sa juz montowane w 80%-90% plyt glownych. Za to z drogich rzeczy, dojdzie jeszcze ram, ktorego przynajmniej 4GB potrzebujesz. Alternatywnie mozesz jakiegos 4 rdzeniowego AMD kupic za ok 490pln, i jakas karte GTX550Ti Gigabyte np za tez ok 500pln.

PatrykDanych
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:04

Re: Jaki komputer ?

Post autor: PatrykDanych » 30 gru 2011, 14:46

Dzięki, wiele mi pomogłeś :D

ODPOWIEDZ