Problem z konfiguracją routera proszę o pomoc:[

Forum zajmujące się sprawami osprzętu sieciowego
Kaha
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2007, 20:25

Problem z konfiguracją routera proszę o pomoc:[

Post autor: Kaha » 19 paź 2007, 20:55

Witam, mam problem z routerem (chyba z routerem;)), mam nadzieję, że ktoś mi pomoże, zwłaszcza jeśli ktoś miał we Wrocławiu Internet LAN z generacji..
Otóż założyłam Internet i nadano mi stałe IP. Pojawiła się w przeglądarce 'czarna strona generacji.pl' -> należało zadzwonić na numer obsługi klienta i aktywować kartę sieciową podając IP który się na tej stronie wyświetlał i wszystko działało ok. Jednak gdy chciałam rozdzielić na 2 komputery routerem, na drugim komputerze pojawiała się w przeglądarce taka sama czarna strona, z IP różnym od tego na pierwszym kompie o 1 cyfrę i net nie chodził. Na tym kompie, gdzie wcześniej chodził, po podłączeniu routera też przestał i ta sama historia, 'czarna strona', zmieniło się IP i trzeba było znowu zadzwonić i podać to nowe IP. No i tak zrobiłam i na jednym chodzi z powrotem (tylko przez router już, bo jak go odłączę, IP z powrotem zmienia się na to poprzednie), ale na drugim dalej nie. Bo żeby zarejestrować drugie IP trzeba dodatkowo płacić, a ja mam zamiar rozdzielić za darmo na kilka kompów routerem. W generacji nam powiedziano, że błąd polega na tym, że IP na obu kompach są różne, a mają być takie same. Bo oni rejestrują tylko jeden i u siebie widzą jeden i ponoć ludzie rozdzielają routerem ale IP dalej mają jedno na wszystkich kompach. W żaden sposób nie dało się im przetłumaczyć, że 2 komputery w sieci nie mogą mieć identycznych IP, uparli się, że mogą i już. Sugerowali nam też, że źle podłączam kable (nie no to już przesada;)) albo to nie router tylko switch (na obudowie jest napisane router no to chyba router;)) albo router skonfigurowany jako switch.
Nie mam pojęcia co robić, na czym polega konfiguracja w wyniku której router będzie działał jako router a nie jako switch? No i co z tymi IP? Oni rejestrują jeden numer, a przecież niemożliwe aby był on na kilku kompach. Dodam że mamy router INTELLINET, o taki (wiem, że to głupie pokazywać obrazek zamiast napisać jaki to model, ale to pożyczony router, jeśli to ma znaczenie postaram się dowiedzieć jaki model, na obudowie nie jest napisane).
Z góry wielkie dzięki, jeśli ktoś potrafi pomóc. No i przepraszam za chaotyczność opisu, ale chciałam jak najdokładniej przedstawić mój problem:|

ppp

Re: Problem z konfiguracją routera proszę o pomoc:[

Post autor: ppp » 19 cze 2008, 15:14

Wiem ze to stary temat z poprzedniego roku, ale moze ktos tu trafi z podobnym problemem...

Najogolniej mowiac w takim przypadku nie nalezy rejestrowac u uslugodawcy karty sieciowej komputera, tylko karte sieciowa routera ( Albo sklonowac zarejestrowany Mac adres) przydzielone jedno ip powinien miec router. Nastepnie trzeba zrobic na tym routerze siec wewnetrzna na DHCP. Komputery w sieci wewnetrznej beda miały różne adresy ip z zakresu ustalonego w DHCP, ale publiczny adres ip, widoczny "od strony internetu" beda miały ten sam -własnie ten przydzielony przez firme i przyporzadkowany do routera.

Dlatego jak odpowiadali ze komputery beda miały ten sam ip to mieli racje, bo dla internetu komputery beda widoczne jako jeden numer ip.

Pozdrawiam ktokolwiek czyta -moze sie przyda:-)

ODPOWIEDZ