Komputer sie resetuje albo zawiesza

Forum poświęcone rozwiązywaniu różnego typu problemów technicznych ze sprzętem komputerowym
TomekR2012

Komputer sie resetuje albo zawiesza

Post autor: TomekR2012 » 30 cze 2012, 21:43

Witam.

Mam system Win Xp sp 2. Komputer po właczeniu sie sam resetuje albo zawiesza.
Wczesniej przy ładowaniu sie zatrzymuje ale tylko dopóki nie wcisne jakiegos klawisza. Probowałem naprawic system przy użyciu płyty-nie da sie
Chciałem zainstalalowac jeszcze raz(nakładka) Pokazuje że partycja C nie jest sformatowana w systemie plikow NTFS, lub nie jest sformatowana w ogóle albo że jest mało wolnego miejsca.
Dane na dysku są. Czy to uszkodzenie sektora dysku czy brak jakiegos pliku.
Nie da sie tez w trybie awaryjnym.

Chce sie dostac do plikow i je skopiowac.Mam ich troche i nie chce ich stracic Wtedy format C moge zrobic.
Jeszcze jeden objaw. Z tyłu kompa sa cztery zielone diody. Czasem jedna swieci na czerwono. To lewa gorna.
Czy np. Linux uruchamiany z płyty CD bez instalacjji bedzie ratunkiem?
Mam dostep do drugiego kompa i nagrałem obraz takiego Linuxa na CD. Komputer czyta CD -ROM ale linux sie nie uruchamia. W biosie zmieniłem ustawienia i jako pierwszy ładuje sie CD-ROM , ale czytac nie chce. Moze trzeba nagrac inaczej.
Płyte z Win XP czyta.
Czy podpiac dysk do innego kompa ustawiajac go jako secondary?
Dziekuje za pomoc

Holden
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2012, 09:56
Lokalizacja: Chorzów

Re: Komputer sie resetuje albo zawiesza

Post autor: Holden » 20 lip 2012, 10:05

Witam,

jeśli jeszcze nie rozwiązałeś swojego problemu - pierwszą rzeczą jaką powinieneś sprawdzić, to czy zawartość HDD jest możliwa do odczytu na innym PC. Czyli podpięcie jako secondary. W drugim kroku podłączyłbym inny, sprawny, HDD do PC w celu wyeliminowania uszkodzenia płyty głównej.

ODPOWIEDZ