problem z dyskiem.

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
Mazyy

problem z dyskiem.

Post autor: Mazyy » 18 mar 2007, 18:30

Cześć!
Mam problem:

Mam dysk 20 GB. Na dysku utworzona jest partycja PRImary, około 50% (10GB) i jest ona aktywna. Drugie 50 % (10 GB) jest partycją rozszerzoną EXT (też typu DOS).

Mój problem polega na:
Jak robię programem fdisk to pokazuje ze w części EXT nie ma dysków logicznych. Gdy chcę utworzyć dysk logiczny w rozszerzonej partycji DOS, to daje komunikat „ nie określono dysków logicznych „ i ze całe dostępne miejsce w rozszerzonej partycji DOS jest przypisane dyskom logicznym.
Jak skasować cześć EXT dysku, gdyż nie mogę nic z nią zrobić (nie idzie sformatować, usunąć, podzielić- komputer jej nie widzi!).
Czyli w sumie z dysku 20 GB mam tylko (PRI) 10GB


-dysk zakupiłem na allegro nie wiem jak był wcześniej używany
-zworek jest ustawiony na master a w BIOS’ie ustawione na auto.

Był bym bardzo wdzięczny o jakkolwiek pomocy.
Pozdrawiam

Pmaz24@wp.pl lub gg : 4554994 ale raczej piszcie na maila :)

Plum
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2007, 23:15

Re: problem z dyskiem.

Post autor: Plum » 10 maja 2007, 23:27

No wiesz zawsze możesz sciągnąć coś takiego jak jakiś program do partycjonowania np Partition Magic i tam masz graficznie jak pod windom !!!! fdiskiem to ja nie lubię robić bo często jakieś problemy występują !!!

Wrzucam na mój serwer spakowany obraz płytki, który należy sciągnąć rozpakować i wypalić na CD, następnie uruchomić kompa z tej płytki i dalej już chyba każdy będzie wiedział co zrobić !!!!

Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać podam linka !!!

Pozdrawiam Plum
Szanuj Admina swego możesz mieć Gorszego !!!! :O)))

ODPOWIEDZ