Wzrost zużycia procesora

Forum poświęcone rozwiązywaniu różnego typu problemów technicznych ze sprzętem komputerowym
Kacper1993
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2012, 19:19

Wzrost zużycia procesora

Post autor: Kacper1993 » 27 lis 2012, 19:27

Witam.Na wstępie zaznaczę, że to mój pierwszy post na forum takim tak to,także proszę o wybaczenie ewentualnych błędów.
Mój problem polega na znacznym (z 2 do nawet 60%) wzroście zużycia procesora.W grach przekłada się to na makabryczny spadek ( w przypadku WoW'a z 100 na 13 fps) płynności gry,i o dziwo nie jest to spowodowane ani zaawansowaniem technicznym gry( CoD 1 zamula tak samo jak nowy Assassins Creed),ustawieniem detali w grze(im większe tym większa zamuła,ale na low detalach to samo),ani tym co w grze się aktualnie dzieje (malutkie,puste pomieszczenie w Painkillerze 2 czy 25 osobowy raid w WoW).Skoki w zużyciu są nieregularne i trwają max do 25 sekund.Zanim podam dokładny opis sprzętu zaznaczę,że nie dzieje się tak od początku(nowego PC zakupiłem jakieś 4 miesiące temu) lecz od niedawna(około 3-4 tygodni) i o ile mnie pamięć nie myli nie dokonywałem żadnych zmian ani wewnątrz komputera,ani z jego oprogramowaniem.Co więcej po reinstalu windowsa i wgraniu nowych sterowników jest to samo. Aby zwęzić krąg poszukiwań, opisze co sprawdziłem:
-Temperatury i napięcia
-Sprawność "fizyczna" komputera (wszystko dobrze podłączone)
-Czy aby w tle nie działa jakiś program(NP Avast,chociaż zaraz po reinstalu Wina było to samo,bez żadnych programów)
-Nie dzieje się to tylko w grach lecz ciągle(Oczywiście na poziomie pulpitu skoki są znacznie mniejsze,ale używając zwykłego windowsowego zegarka da się je zauważyć)
-Zgodność sterowników i ich wersie(Najnowsze,pasujące do mojego Win7 64xbit)
No i ten Format,który poza lekkim zwiększeniem wydajności nie zmienił nic.
Konfiguracja mojego PC'ta:
AMD Phenom II Quad Core 4x 3.2 Mhz
Gigabyte GA-880GM-USB3
AMD Radeon HD 6800 Series 1 Giga
2x 4 Giga Ram DDR3
Windows 7 Home Premium x64bit
Najnowsze sterowniki aktualizowane ze strony producentów.
Jako że mam mało czasu na granie,a ten komputer zakupiłem z myślą o graniu właśnie,a specem od tego typu spraw nie jestem,szkoda mi spędzać ten i tak ograniczony czas myśląc nad przyczyna tego.Zawsze mogę zanieść go do kogoś kto się tym zajmuje,ale jako uczeń nie mam kasy na takie wydatki,także pomoc znaleziona na forach jest moim jedynym ratunkiem.
Z góry dziękuje za udzielona pomoc,w razie potrzeby udostępnię jeszcze jakieś dane które mogłem pominąć.