podłączenie laptopa z ekranem zewnętrznym

Forum poświęcone rozwiązywaniu różnego typu problemów technicznych ze sprzętem komputerowym
misia66

podłączenie laptopa z ekranem zewnętrznym

Post autor: misia66 » 18 sie 2014, 15:53

Hej!
Mam problem z moim laptopem (Acer Aspire 5739 win 7) i ekranem zewnętrznym z funkcją TV Samsung SyncMaster T22A300
Chciałabym zduplikować te ekrany ale coś muszę robić nie tak.. Laptop jak i ekran "widzą" siebie nawzajem jednak telewizor wyświetla komunikat: Brak sygnału sprawdź zasilanie oraz połączenia kablowe podłączonych urządzeń lub wybrany sygnał dźwiękowy. Oba są połączone kablem hdmi/ vga (na telewizorze wyświetla się DVI ale nie mam tego wejścia w laptopie, podpinając się pod drugi port hdmi w telewizorze nic się nie dzieje.
W panelu ekranu nie mogę zmienić rozdzielczości ekranu zewnętrznego, ani zaznaczyć by drugi zewnętrzny ekran był ekranem głównym, gdy klikam na "rozszerz te ekrany" nic się nie dzieje i nadal jest ten komunikat w tv jedyne co sie dzieje to znika mi pulpit i jest tylko tapeta po czym wszystko się "resetuje" i po jakiejś minucie wszystko wraca do normy. Próbowałam podpinać kabel na różne sposoby, nie dawało to efektu. Restartowałam acera i próbowałam skrótu (start +p) jednak nie zdało rezultatów. Przy identyfikacji drugiego ekranu przeskakuje mi na pierwszy i dzieli go na pół.
Czy muszę kupić po prostu kabel hdmi/hdmi czy coś wystarczy pogrzebać w ustawieniach ?
Proszę o pomoc mam nadzieję że pomożecie ;)

LastSinner
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2014, 15:09

Re: podłączenie laptopa z ekranem zewnętrznym

Post autor: LastSinner » 29 sie 2014, 15:20

Myślę, że powinnaś spróbować przetestować takie podłączenie na innym telewizorze ponieważ może być uszkodzone złącze hdmi. Ostatnio zauważyłem że sporo ludzi ma z tym problemy w przypadku telewizorów. Możesz również wypróbować kabel na innych urządzeniach. Na 100% jest to usterka mechaniczna (Ostatnio miałem ten sam problem).

Mam nadzieję, że pomogłem :) Późno ale jednak.

ODPOWIEDZ