problem z systemem

Kategorie ogólne dotyczące spraw szeroko rozumianej informatyki
paczus80

problem z systemem

Post autor: paczus80 » 8 gru 2007, 15:21

jestem noobem mam problem z systemem a dokladniej z jednym systemem. mialem wgrane dwa xp'eki na dwoch dyskach na C: i D: moj prblem polega na tym ze moja siostra dla zabawy sformatowala mi dysk D: bedac w systemie ktroy znajduje sie an dysku C: przy uruchamianiu komputera pokazywaly mi sie dwa systemy do wyboru i nadal tak jest tyle ze jeden z nich nie dziala, chcilabym zrobic tak zeby przy starcie dorazu wlaczal sie sysyem na partycji C: i nie pokazywal sie ekran z wyborem systemu, czy usuniecie partycji D: i ponowne jej stworzenie rozwiazalo by ten problem?


z gory dziekuje

lucasas
Posty: 4
Rejestracja: 4 gru 2007, 21:28

Re: problem z systemem

Post autor: lucasas » 10 gru 2007, 15:39

Pomoge ci :)

- Po pierwsze pozdrow siostre
- po drugie zrob nastepujące kroki: ppm(prawy przycisk myszy)na ikonke moj komputer, nastepnie wybierz opcje wlaswosci. Gdy juz znajdziesz sie w tej opcji przejdz do zakladki zaawansowane. Nastepnie kliknij na przycisk ustawienia w sekcji "Uruchamianie i odzyskiwanie". Pojawi sie nowe okno z nazwa tej sekcji. Jest tam przycisk edytuj (nii wyjasniam co to za przycisk, bo znajduje sie tam tylko jeden). Kliknij w niego. Jest to edycja tzw. bootloadera czyli boot.ini. Teraz uwaga, usun ta linike, ktora zawiera wpis o starcie usunietego systemu windows. Jezeli to zrobisz zapisz zmiany i zrestaruj komputer. Uwazaj jezli usuniesz to wpis potrzbny do startu sprawnego systemu windows, to wtedy ci nie odpali zaden :) Na to oczywiscie jest tez sposob. Jezeli chcesz sie dowiedziec wiecej o tym co ja pisze wpisz w google.pl haslo edycja boot.ini.

Pozdrawiam, Lukasz

ODPOWIEDZ