Połączenie sieciowe laptop Asus - Realtek

Forum zajmujące się sprawami osprzętu sieciowego
latoka
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:31

Połączenie sieciowe laptop Asus - Realtek

Post autor: latoka » 27 kwie 2011, 21:54

Witam,

Mam laptopa Asus z kartą sieciową Realtek PCIe GBE Family Controller. Do tej pory wszystko sprawnie chodziło, dopiero od ponad miesiąca mam problem.
Studiuję, więc w ciągu tygodnia mieszkam w innym mieście, mam tam internet Vectra łączę się za pomocą kabla i normalnie go podłączam do wejścia i jest ok. Jednak gdy przyjadę do domu (tu mam internet Neostrada) po podłączeniu kabla pokazuje mi cały czas, że kabel sieciowy jest odłączony. Myślałam, że to wina kabla, ale podłączałam inny (do routera przez który się łączę są podłączone jeszcze 2 komputery stacjonarne) i dalej problem występuje. Dopiero gdy zrestartuje laptopa z 10 razy to jest ok chociaż nie zawsze. Chciałam utworzyć sobie oddzielnie połączenie do tej neostrady w domu, ale nie da rady się połączyć z siecią i go stworzyć skoro nie wykrywa mi połączenia..
Wcześniej zawsze wszystko było dobrze, ostatnio dodałam nowy port do drukarki żeby móc się połączyć za pomocą routera do drukarki, myślałam że to może przez to, więc przywróciłam system do punkt przed zainstalowaniem tego nowego portu, jednak dalej jest to samo.

Nie wiem czego mogę jeszcze spróbować, bo skoro na vectrze wszystko jest ok, na neostradzie na pozostałych 2 komputerach też wszystko działa, więc nie jest to chyba wina ani usługodawcy ani mojej karty sieciowej no i ani kabla bo to już też sprawdzone.
Może ktoś służy dobra radą? ;x

latoka
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2011, 21:31

Re: Połączenie sieciowe laptop Asus - Realtek

Post autor: latoka » 29 kwie 2011, 20:08

odświeżam.

ODPOWIEDZ