Jak naprawić usprawnić komputer (bardzo trudna sprawa)

Forum o sprzęcie komputerowym - płyty główne, procesory, pamięci RAM, karty graficzne, dyski twarde, nagrywarki, kontrolery itp.
Mayurii
Posty: 1
Rejestracja: 4 maja 2011, 11:19

Jak naprawić usprawnić komputer (bardzo trudna sprawa)

Post autor: Mayurii » 4 maja 2011, 11:20

Komputer prezentuje się następująco:
AMD Athlon(tm) 64 Processor 2800+ ,1.81Ghz
Karta Graficzna: ATI Radeon 9550 ,512mb Ram, 128Bit GeCube(link do dziadostwa-http://www.tweaks.pl/czytaj,gecube_rade ... t,437.html ) wraz z sterownikiem Catalyst (sterowników mase testowałem już)

Dysk: wewnętrzny C:\ z wagą 40GB ,a zajęta niecała połowa
Dysk2: zewnętrzny (na USB) D"\ z wagą 200GB ,a zajęte 120.

Problem polega na tym ,że na takim "cacku" powinny śmigać takie gry jak Gothick 2,Warcraft III,Total Overdose czy chociażby FIFA 2005! Wszystko powinien mi obsłużyć bez problemów !

Wykonywałem już takie czynności jak:
- zmiana sterownika
- czyszczenie rejestrów
- formatowanie całych dysków i wgrywanie windowsa od nowa
- defragmentacja partycji(dysków)
- poszukiwania antywirusem winowajców
- CCleanerem objechałem wszytko
- Wszystkie procesy mało istotne wyłaczałem ,aby móc grać(z ty samym efektem)


Prawdę mówiąc i kazdy jak się przyjrzy wymaganiom wymienionych wyżej zauważy ,że coś nie tak ,ja już z tym żyję pare dobrych lat i gram jedynie w gry takie jak : Starcraft.Max Payne, Warcraft III (z ryzykiem) Counter Strike (mimo ,ze tez mi siada),Tzar. To jest jakaś komedia...

Przykład:
Kiedy gram mecz w fifie 2005 w ciągu 6-13minut (czyli zagram 1,5meczu) pojawia mi się Freez(zacina mi się) ekran i po 2sek od tego pojawia czarny ekran ,z którego nie moge zejść do pulpitu ,ani do menadżera zadań.Kiedy rozmawiam do tego na Skype to osoba ,z która rozmawiam nadal jest i ten czarny ekran trwa nieskończenie długo.
2Przypadek
Gram w Warcrafta III (bez znaczenia czy z dodatkiem) mam tak ,że po paru rozgrywkach ok.90min miga mi ekran 3x i znów wraca do gry ,robi tak pozniej po jakiś ok.15min ponownie i jak 3raz tak zrobi to już mi zostaje ten czarny ekran ale mogę zejść do paska i widzę jak chcę wejść ponownie do gry (wyłączając ją bo mam w niej czarny ekran) ,że brakuje mi czegoś 3D. Mogę wówczas tylko na 2D operować.Zaś w przeglądarce strony mi podczas przewijania w dół/górę tną się
3Przypadek
Total Overdose.
Pierwszą misję niemogę przejść bo jak pojawi się czarny ekran to już koniec i trzeba restartować... ok.3min gry.

Pragnę zauważyć również ,iż kiedy gram w FIFE 10! co ma już przyduże wymagania na mój złom to gra idzie mi w dobrze i rzadko ale po dłuższym czasie (jak w warcraftcie) dopiero mi się tnie.

na koniec małe porównanko:

Counter Strike (,który się zatnie i trzeba resetować)
* Procesor: 400MHz
* Pamięć ram: 64MB
* Karta grafiki 3d: 16MB
* Miejsce na dysku: około 500MB

Mój komputer
* Procesor: 1,81Ghz
*Pamięć ram: 512mb
*karta grafiki 3D:128
* ponad 100GB

Jakby ktoś bardzo chciał mi pomóc to z chęcią porozmawiam o tym
Gadu- 10577978
Skype- Mayurii94