Problem z laptopem (Asus K53S)

Forum poświęcone rozwiązywaniu różnego typu problemów technicznych ze sprzętem komputerowym
trampek92
Posty: 1
Rejestracja: 8 lis 2011, 20:44

Problem z laptopem (Asus K53S)

Post autor: trampek92 » 8 lis 2011, 20:48

Około miesiąca posiadam laptop Asus K53s (i5 2,3Ghz, Nvidia Geforce gt540m 2gb, 8gb ramu, windows 7 home premium). Mam problem, bo chociaz sprzęt teoretycznie spełnia wszystkie wymagania odnośnie nowych tytułów (jak chocby Battlefield 3) to gry mi się sypią. Po instalacji z reguły nie ma żadnych symptopmów, gra działa płynnie, animacje są ok. Nagle bez żadnej przyczyny gra zacina się razem z całym systemem (nie jestem w stanie nawet uruchomić menadżera zadań aby wyrzucić proces). Tego typu "zcinki" są włąściwie 2 rodzajów. Klasyczna gdzie pozostaje obraz gry, jednak nic nie można zrobić z grą ani systemem, lub znika mi obraz i pojawiają się różnokolorowe piksele migające na całej powierzchni ekranu (również totalnie zawieszony system). W takich sytuacjach nie pozostaje mi nic innego jak reset. Przyznam się szczerze, że zaczyna mnie to co raz bardziej irytować. Czy ktoś jest w stanie postawić jakąkolwiek, nawet wstępną diagnozę? Dodam, że zainstalowałem najnowsze sterowniki i ostatnio aktualizował mi się bios (problemy występowały wcześniej i występują nadal). Nie mam już pomysłu, a oddać komputer do naprawy wolałbym w ostateczności. Poza podanymi sytuacjami jest własciwie sprawny - wszystko śmiga, jest ok - niektóre tytuły, szczególnie starsze działają bez problemu (pierwszą grą gdzie zaistniał ten problem było GTA IV, potem battlefield 3 no i assasins creed brotherhood).Na poczatku myślałem ze to temperatura, jednak okazało się, że sytuacja się powtarza także przy niskiej temperaturze, zarówno CPU jak i GPU. Za wszelkie sugestie i pomoc dziękuję z góry, szukam jakiegoś punktu zaczepienia - mam nadzieje ze znajdzie sie ktos, kto będzie umiał jakoś pomóc.

Awatar użytkownika
Administrator
Site Admin
Posty: 36
Rejestracja: 28 lis 2006, 01:11

Re: Problem z laptopem (Asus K53S)

Post autor: Administrator » 8 lis 2011, 21:51

Hm, ale to wygląda mimo wszystko na efekty przegrzewania się jakiegoś komponentu. Może pamięci RAM, skoro CPU ani GPU się nie przegrzewają? Pewnie dobrze by zrobić osobne testy obciążeniowe różnych komponentów i zobaczyć, co się będzie działo.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ