Uszkodzony ważny dokument tekstowy

Forum poświęcone rozwiązywaniu różnego typu problemów technicznych ze sprzętem komputerowym
karor93
Posty: 1
Rejestracja: 4 paź 2013, 13:36

Uszkodzony ważny dokument tekstowy

Post autor: karor93 » 4 paź 2013, 16:42

Witam.
Jestem nowy, jeśli jest coś nie tak jak byc powinno to prosze o poprawke ; )

Mam taki problem: wczoraj wieczór wyskoczył mi jakiś bład w lapku, otóż bład sterownika ekranu czy coś w tym stylu, po czym pojawił się niebieski mały ekran, lapek uruchomił się ponownie, i wszystko w porzadku, chciałem włączyc ten sam dokument i co ? i pisze że jest uszkodzony mimo tego że w czasie ww. błędu plik był wyłączony. Lapek Samsung R540, win7, word 2010, format pliku .doc a w komunikacie było napisane coś w tym stylu : plik uległ uszkodzeniu, pisało niby że można naprawic/odzyskac dane bezpośrednio przez lapka ale ja nie znalazłem takich opcji jak były opisane w pomocy, format pliku zmienił się na jakis dziwny tekst sformatowany .rtf, otworzyłem go w WordPad ale działa tylko częśc (113str z około 190... niestety te ostatnie były najważniejsze...), probówalem naprawic go/odzyskac programami z neta ale nic to nie daje bo one sie albo zawieszaja albo są to wersje demo... Teraz pisze coś w stylu że plik spowodował poważny bład systemu przy wcześniejszym uruchomieniu i że można go otworzyc w trybie awaryjnym ale też nic...

Prosze o pomoc, czy da się coś z tym zrobic ???
Z góry dzięki za pomoc ;)