Microsoft server 2003 zadanie na informatykę

Administracja serwerów i klientów opartych na systemach Windows 2003, Windows XP, Windows 2000, Windows NT, oraz Windows 98
orliczek

Microsoft server 2003 zadanie na informatykę

Post autor: orliczek » 14 maja 2009, 16:54

No więc mam problem...
Jako zadanie na ocenę celującą z informatyki mogę albo napisać program albo włamać się do systemu ustawiając na siebie admina . Wybrałem drugą opcję.
Próbowaliśmy z kumplem pobawić się komendą cacls i dostać do katalogów windows\system32 ...
Uruchomiłem programik lusmgr.msc (windows\system32) ale nie mam uprawnień aby cokolwiek z niego zrobić jak chcieliśmy go odblokować wyszła nam odmowa dostępu. Mamy odblokowaną konsole i praktycznie nic więcej.
Nauczyciel doradził nam abyśmy próbowali przez konsole więc tak też robimy jednak możemy jeszcze bawić się przeglądarką i w jakiś szerzej nieokreślony sposób dostać się do rejestrów systemu. Wszystko inne teoretycznie jest zablokowane.
Czy ktoś wie jak mi pomóc???
Aha metoda musi być możliwa do zastosowania w 45 min i bez ingerencji do systemu z zewnątrz (trojan itp). Jak zepsuje serwer to muszę go stawiać od nowa (6-8h roboty).
Komputerki użytkowników pracują na WinXP, a server stoi na Microsoft windows server 2003 (na tym raczej nie usiądę)
Nie jestem hakerem i nie mam złych zamiarów potrzebuje tylko 6 z informatyki do klasy (mat-inf) w liceum

pozdrawiam